Město Dubá
Masarykovo nám. 138
471 41 Dubá
ID schránky: 75ybej8
Pověřenec pro ochranu osobních údajů:
Ing. Milan Ištok
mobil +420 608 000 392
e-mail: istok@sbou.cz
Letošní ročník letních slavností byl pro mnohé na velmi nezvyklém místě. Kulturní program probíhal přímo na historickém náměstí a pouť v parku a na parkovišti před samoobsluhou.
Letní slavnosti máme úspěšně za sebou a přinášíme pár vydařených fotografií od Zuzky Martínkové, Elišky Marinské, Pavla Novotného a Venduly Jarešové Balatkové.
Počasí vyšlo krásně, páteční výpadek proudu byl naštěstí včas odstraněn, problémy s ozvučením zažehnány sice se zpožděním, ale zahájit se nakonec povedlo s přispěním vlastní techniky, pěna vyšla na jedničku, atmosféra byla nádherná.
To, že budou letní slavnosti na jiném místě, jsme museli rozhodnout s několikaměsíčním předstihem. Diskutovali jsme i na zasedání zastupitelstva. Jestli bude rozkopané autobusové nádraží termínově vycházelo, že spíše ano, takže šlo především o to vytipovat jiné vhodné místo.
Pouť má vlastní smlouvu s dodavatelem a požadavky se musí vyřizovat opravdu s velkým předstihem, tak aby byla zajištěna dostatečná kapacita sítě. Vyřešit dopravní omezení také nelze ze dne na den a vyřídit administrativně vše potřebné je v řádu měsíců - od navrženého řešení až po konečné povolení.
Zvyk je železná košile, takže chápu, že někteří se organizace slavností přímo na náměstí velmi obávali. Každopádně je to celkem běžná záležitost, že se uzavře centrum města. V takovém rozsahu je to pouze jedna akce za rok.
Návštěvníkům a účinkujícím se na náměstí podle ohlasů líbilo, více místa, více stínu, lepší zázemí, reprezentativní a útulnější místo. Dokázali jsme hned od začátku oddělit přívod elektřiny pro zvukaře od stánkařů, aby nám (jak tomu bylo nejednou v minulosti na autobusovém nádraží) například varná konvice ve stánku neshazovala kompletně všechny stánky a zároveň zvuk na pódiu.
Ať se na první pohled zdálo, že umístění pouti do parčíku a na parkoviště před samoobsluhou bude asi problematické, Lunapark Tříška prostor využil dokonale a dokonce přidal další atrakci. Po skončení akce si umístění sami velmi pochvalovali.
Mockrát děkuji celému organizačnímu týmu, který se nenechal odradit drobnými problémy, které organizace každé akce občas přinese:
Bedřich Janďourek - dopravní omezení,
Monika Šimonová a pracovníci údržby města - technické zázemí, příprava a úklid stanů, posezení, úklid po akci,
Lucie Heringová, Petra Mečířová, Kristýna Houžvičková a Veronika Dufková - zázemí a administrativa pro účinkující a stánkaře,
Pavel Mojtek - IT záchrana pro zvukaře,
Zuzana Martínková - odpady a nepojízdné automobily v centru,
Jaruška Rupertová - grafika plakátů,
Leona Maříková - propagace,
Hasiči Dubá JPO II/1 - pěna pro děti.
Všem vystupujícím, stánkařům a především návštěvníkům děkuji za milou a nadočekávání vydařenou sobotní akci.
Irena Žalovičová - starostka