Luční ulicí v Dubé řidiči do podzimu neprojedou

Luční ulicí v Dubé řidiči do podzimu neprojedou 1 Luční ulicí v Dubé řidiči do podzimu neprojedou, naplno se silnice zprůjezdní až v listopadu - video

Centrum Dubé na Českolipsku je pro řidiče částečně neprůjezdné. Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce Luční ulice.

Irena Žalocvičová(ODS), starostka Dubé: „V letošním roce je Luční ulice kompletně uzavřená, probíhají tu práce jak objednané obcí, tak i Severočeskou vodárenskou společností. Je to společná akce. Dochází ke kompletní obnově vodovodu, doplnění kanalizace.“

Mario Böhme, mluvčí SVS: „V uvedené lokalitě se nachází vodovodní řad z roku 1983. Řad je poruchový. Z uvedených technických důvodů se SVS rozhodla o provedení rekonstrukce vodovodu v celkové délce 312 metrů.“

V rámci stavby se také udělají nové chodníky a parkovací místa a celá silnice dostane nový povrch. Jak už zaznělo, silnice je uzavřená, především pro majitele přilehlých nemovitostí. Ti se ale domů vždy dostanou.

Irena Žalocvičová(ODS), starostka Dubé: „Dopravní omezení je asi v délce 150m, je to jedna z ulic vedoucí na náměstí. Dopravné omezení je tu v podstatě pro návštěvníky obce kompletní, kromě místních obyvatel. Ti se ke svým domovům dostanou.“

Petr Kmínek, referent investiční a projektové přípravy MěÚ Dubá: „V té druhé polovině, zhruba v září říjnu, už se uvolní ta spodní polovina, takže tam už bude běžný provoz.“

Naplno se ale silnice zprůjezdní až v listopadu. Stavební práce se totiž protáhly, důvodem byly archeologické nálezy v místech výkopů. Práce jsou teď v plném proudu.

Petr Kmínek, referent investiční a projektové přípravy MěÚ Dubá: „Pracuje se na všech frontách. Pracují tu dvě firmy, technologicky musejí na sebe navazovat. jedna se už blíží k náměstí, ta druhá se také přibližuje. Na všech projektech se pracuje zároveň.“

Irena Žalocvičová(ODS), starostka Dubé: „Obec financuje kompletní rekonstrukci té ulice, to znamená chodníky, úpravu veřejného osvětlení a úpravu komunikace s tím, že částečně se na povrchu komunikace bude podílet i SVS, v úseku, kde oni pracují.“

Jen Dubou budou stát zmíněné práce přes pět milionů korun, další miliony zaplatí Severočeská vodárenská společnost.

odkaz: video (57.45 MB)

odkaz: Luční ulicí v Dubé řidiči do podzimu neprojedou, naplno se silnice zprůjezdní až v listopadu | Severní Čechy | Dopravniinfo.TV - Video reportáže z dopravy

Vytvořeno: 25. 9. 2023
Poslední aktualizace: 25. 9. 2023 15:51