30. dubna 2020 - Zprávy z města Dubá - aneb co je u nás nového

Vodník na skále v Nedamově u Černého rybníka přečtěte si krátký souhrn informací od paní starostky: zrušené pálení čarodějnic, údržba zeleně, nově umístěné sochy, dvě dokončené akce, projekt Dubské Švýcarsko a další.

Dnes je čtvrtek 30. dubna, den kdy jsme každoročně zahajovali sezonu v autokempu v Nedamově pálením čarodějnic. Letos společný oheň nebude, je nám to líto. Pokud se rozhodnete pro větší ohýnek na zahradě, nezapomeňte nahlásit na https://paleni.izscr.cz/, aby o Vás hasiči věděli. Sice se včera přes nás prohnalo pár bouřek, které zmírnily neobvykle velké sucho, ale opatrnost je stále na místě. Budeme rádi, když nám pošlete fotografie, jak svátky trávíte,   ty nejlepší otiskneme v červnovém Dubáčku.

Město již druhý týden zaměstnává pracovníky na VPP a tak začínáme
s údržbou zeleně. Budeme se snažit Vám opět hlásit naplánované části, kde by mělo dojít k sekání trávy předem.

Kromě pravidelných činností údržby města byly tento týden umístěny také sochy z loňského dřevosochání. Radost je třeba si dělat a myslím, že se velmi povedlo. Viděli jste je již?

Nedávno přibylo i několik dopravních značek a zrcadla dle vašich přání.

Předány byly dvě dokončené akce - předláždění náměstí a pomník v Deštné.

Předláždění náměstí - projekt, který byl realizován v rámci česko-polské spolupráce s městem Mirsk měl být slavnostně ukončen
1. května 2020 na Jarních slavnostech. Tak to nám bohužel také odpadá, ale kulturní komise se usnesla na přípravě alespoň výstavy
k polovině května v Galerii Šatlava, tak se máme na co těšit.
Kdyby Vás zajímalo, proč jsou keře přikryté zelenou síťovinou - je to pokus o zamezení odparu vody. Uvidíme, zda to pomůže, sucho bylo doposud velké. Krásně se ujaly růže, levandule a další rostliny v pásech a nyní kvetou tulipány.

Pomník v Deštné byl dokončen přímo k dnešnímu dni 30. dubnu 2020
a ze soukromého pozemku byl přemístěn definitivně na městský
a celkově zrestaurován. Najdete ho na hřbitově v Deštné za kostelem.

Až se půjdete projít nezapomeňte se zastavit u informačních tabulí, které byly financovány z programu MMR v rámci projektu
Dubské Švýcarsko, jistě i my místní se dozvíme ledacos nového
a zajímavého. Nastudovat historii a zajímavosti částí města můžete
i z našich webových stránek: …/turisticke-cile…/dubske-svycarsko/. Zbývá umístit ještě zastavení ve Lhotě, které šlo mimo realizovaný projekt.

Otevřeli jsme knihovnu a od pondělí již bude k dispozici i Informační centrum Dubá.

Na závěr posílám velké poděkování obyvatelům na Výsluní,
nečekali a vrhli se do jarní údržby sami, dostali k dispozici barvu
a natřeli si altán a posezení a opravdu krásně prokoukl.

Mějte krásný víkend. Užívejme volna a buďme k sobě tolerantní.

Irena Žalovičová - starostka

Vytvořeno: 30. 4. 2020