od 8. srpna 2020 nová linka ze Mšena přes Dubou do Doksy a rozšíření spoje Blatce - Dubá

od soboty 8. srpna 2020 dochází k zapojení regionální víkendové linky 697 Mšeno - Blatce - Dubá - Doksy - Staré Splavy do IDOL a zároveň k vytvoření nových spojení Mšeno-Blatce-Dubá a zpět v pracovních dnech.Prázdninové víkendové spoje, navíc jako cyklobusy nabídnou přepravu až 20 kol ze Mšena okolo hradu Houska, přes Kruh do Doks a Starých Splavů k Máchovu jezeru, zpět se vydají přes Vrchovany a Dubou. Odpolední spoje obráceně, spoj do Doks přes Dubou, zpět přes Housku.
Spojení bude v provozu i během podzimních víkendů
až do 1. listopadu 2020 (již bez cyklovleku).

Novou linkou ze Mšena  přes Dubou do Doks
a rozšířená obsluha Blatce - Dubá

Vážení cestující,

od soboty 8. srpna 2020 dochází k zapojení regionální víkendové linky 697
Mšeno - Blatce - Dubá - Doksy - Staré Splavy do IDOL
a zároveň k vytvoření nových spojení Mšeno-Blatce-Dubá a zpět v pracovních dnech.

Prázdninové víkendové spoje, navíc jako cyklobusy nabídnou přepravu až 20 kol ze Mšena okolo hradu Houska, přes Kruh do Doks a Starých Splavů k Máchovu jezeru, zpět se vydají přes Vrchovany a Dubou. Odpolední spoje obráceně, spoj do Doks přes Dubou, zpět přes Housku. Spojení bude v provozu i během podzimních víkendů až do 1. listopadu 2020 (již bez cyklovleku).

V pracovních dnech dochází k rozšíření spojení mezi Dubou a Blatci o dopolední spoj, nově až do Mšena, odpolední spoje z Dubé do Blatců jsou vedeny taktéž z/do Mšena v obdobných časech jako na stávající lince - již bez nutnosti telefonického objednávání.

Ranní školní spoj z Blatců přes Ždírec do Dubé je nezměněn.

Ve všech spojích platí IDOL:

Provoz na lince zajišťují nově dopravci Kokořínský SOK a ČSAD Střední Čechy,
ve všech spojích na území Libereckého kraje standardně platí jízdné IDOL beze změn, vč. předplacených jízdenek (časovek).
Na území Středočeského kraje Tarif a Smluvní přepravní podmínky PID.

Souhrnný jízdní řád linek 283 Blatce-Ždírec-Dubá a 697 Mšeno-Blatce-Dubá-Doksy-Staré Splavy je zde ke stažení.

Tipy na výlet po trase:

• Blatce,Houska - hrad Hosuka a rozhledna Vrátenská hora
  • Blatce, Konrádov - údolí Bílých skal a Pohádkový důl
  • Dubá - městská památková zóna
  • Doksy a Staré Splavy - Máchovo jezero, vyhlídkové plavby
  • Vrchovany - zřícenina hradu Starý Bernštejn

V případě nejasností či potřeby nalezení spojení neváhejte kontaktovat Centrální dispečink IDOL tel.: 704 702 000.

Zavedení nových spojení je ve spolupráci Integrovanou dopravou Středočeského kraje.

Vytvořeno: 6. 8. 2020
Poslední aktualizace: 6. 8. 2020 09:22